Ulica Płocka


Ulica o wielu twarzach, możemy tam zobaczyć budownictwo z różnych okresów architektonicznych, a dobrze zachowane kamienice stoją tuż obok tych chylących się ku upadkowi. Na początku XX wieku Płocka stanowiła zachodnią granicę Warszawy i była jedną z najdłuższych ulic Woli, w czasie II wojny światowej większa część ulicy uległa zniszczeniu (ocalało tylko kilka budynków, w tym Szpital Wolski). Współcześnie ulica Płocka łączy Czyste z Młynowem.

Lokalizacja: Wola


Komentarze

 1. Pierwsze trzy zdjęcia w moich klimatach :) A okno na drugim super ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś Płocka to był dla mnie koniec świata, z Bielan tam jechać to był kosmos, zawsze naokoło i z milionem przesiadek. A wbijałam się w nią na studiach głównie, bo tam był sklep z tanimi teczkami na rysunki w rozsądnej cenie, takoż można było dostać tuby. Gdzie indziej, w tym na wydziale kosztowały i 20% drożej, więc było warto. Ale ten rejon jest dla mnie nadal straszliwie ponury. Tym bardziej, że w pobliskim szpitalu zmarł kilka lat temu mój wujek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Troszkę industrializmu - też lubię. I balkon - super. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. to dziwne, ale akurat ten rejon Woli to dla mnie takie hic sunt leones.
  natomiast obiekty pokazane tu bardzo są zacne. a pierwsze zdjęcie przypomina jedną z gier znakomitego Mateusza Skutnika, o: http://www.pastelportal.com/stories/where-is-2013/
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Płocką znam dobrze i często przemierzam, choć nie powiem, żeby była urodziwa. Ale perełki w niej są, oj są!

  OdpowiedzUsuń
 6. Płocka to typowo warszawska ulica: trochę przedwojennych, zaniedbanych budynków, trochę socu, trochę PRL-owskich bloków, wstawek w stylu "krejzi najntis" oraz parę nowych kup.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odmieni ją metro? Może. Cała okolica jest podobna. W każdym razie dopóki nie budowli metra to przydawała się do jazdy na skróty.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26