Kamienica Władysława Sikorskiego

Jako jedna z niewielu posiada oryginalny układ podwórka, ze stajnią i oficyną. Zbudowana w latach 1890-91, przetrwała czasy wojenne, potem niszczała aż do 2000 roku - wtedy dopiero została odrestaurowana. Od ulicy kamienicę wyróżnia piękny oryginalny balkon, ale wg mnie dużo ciekawsze jest podwórko – przenosi w zupełnie inne, bardzo odległe czasy.


Lokalizacja: Praga Pn
Komentarze

 1. Rzec by można fasada budynku i jego podwórko to dwie różne epoki, ale podwórko bardzo ciekawe ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczne podwórko! Od razu dzieciństwo mi się przypomniało, choć na moim podwórku nie było stajni ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc to się tu zastanawiałam, którym budynkiem mogła być stajnia.

   Usuń
 3. No tak, fasada odpieprzona a za nią... prawdziwe życie. Wygląda to okropnie a z drugiej strony to jakoś głupio te blizny po kulach zaklajstrowywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No głupio klajstrować blizny, też wolę historię bez picu, ale czasem jak się nie zaklajstruje to się rozpada - więc chyba już z dwojga złego lepsze to klajstrowanie.

   Usuń
 4. Stary balkon bardzo ładnie prezentuje się z pelargoniami. Na czwartym zdjęciu nieźle wyglądają te zniszczone zewnętrzne okna balkonowe z wewnętrznymi jeszcze sprawnymi. ;) 6-ste zdjęcie bardzo klimatyczne, rzeczywiście, jakby cofnąć się w czasie. Lubię takie miejsca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzecie zdjęcie to moje ulubione:) Niestety trafiłam tam na spory ruch i nie mogłam pstrykać do woli na podwórku.

   Usuń
 5. To chyba jest, jeśli dobrze pamiętam, jedna z kamienic odnawianych w ramach projektu rewitalizacji Ząbkowskiej, który był ze sporym hukiem ogłaszany kilkanaście lat temu - jak widać, na podwórko nie starczyło pary. A dalej na Ząbkowskiej jest jeszcze kilka podobnych fajnych podwórek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ząbkowska od wielu lat "stara się", jak tylko może, ale to dalej Praga. Niedługo wszystko tutaj zmieni się. Po wybudowaniu metra, a przede wszystkim Trasy Świętokrzyskiej nie będzie już Pragi takiej, jaką znamy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26