Ulica Spartańska

Zakończona malowniczą pętlą autobusową, graniczy z Fortem Mokotów. Ta niedługa ulica kojarzy się przede wszystkim z Instytutem Reumatologii, ale wyróżnia się na niej kilka interesujących budynków. Jednym z ciekawszych jest dwurodzinny dom zmodernizowany w 1996 roku.


Lokalizacja: Mokotów


Komentarze

 1. Klimatyczna ta Twoja Warszawa. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie się Spartańska kojarzy z basenem, na który chodziłem w dzieciństwie (strasznie płytki, warunki spartańskie), a teraz straszy swą ruiną (albo już go może nie ma, bo ostatnio go widziałem dwa lata temu).

  OdpowiedzUsuń
 3. Też tam chodziłem jako uczeń podstawówki, ale mi się nie kojarzy, bo z owego basenu pamiętam tylko gromadne podglądanie koleżanek. Za to osiemnaście lat temu zaliczyłem jedną wizytę w Instytucie Reumatologii i z tym mi się, owszem, kojarzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie się z niczym nie kojarzy i nawet nie pamiętam czy kiedykolwiek tam byłem - ale fajnie popatrzeć u innych ;) zwłaszcza że na zdjęciach lato i słońce a za oknem, eee, no już nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie się kojarzy ze Spartą, w której to kalekie i słabe dzieci zrzucano ze skał lub porzucano w górach. A żeby było ciekawiej, to dodam, że na Spartańskiej znajduje się Oddział Reumatologicznej Rehabilitacji dla Dzieci. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26