Park im. Edwarda Szymańskiego

Założony w 1974 roku, zaprojektowany przez K. Kozłowskiego i J. Krzeczkowskiego. Miał być „Łazienkami północy”, jednak szumnie zaplanowane kaskady i fontanny zaczęły się psuć po kilku latach. Niedawno zakończył się kolejny etap modernizacji parku. Na powierzchni ponad 20 ha znajdują się ścieżki rowerowe, place zabaw, oczko wodne, fontanny i kaskady wodne, labirynty z krzewów. Nie wszystkim podobają się intensywne kolory mostów i barierek, ale wg mnie rozweselają przestrzeń i park jest teraz jednym z przyjemniejszych wolskich miejsc spacerowych.

Lokalizacja: Wola
Komentarze

 1. przyznam się bez picia, że chyba nigdy tam nie byłem.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja, jeśli Państwo pozwoly, i owszem, nawet dość często bywam rowerkowo. Trochę za dużo kostki, no i obszar w sumie nieduży, ale całkiem sympatycznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie się zastanawiałem, czy by nie nastawić nalewki kalinowej, bo wczoraj zlokalizowałem ładną kalinę w innym parku, ale nie powiem, gdzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Być może jestem obłąkany, ale bardzo podobały mi się zdemontowane podczas remontu parku betonowe fontanny, jeszcze chyba gierkowskie, takie piramidy czy jak to nazwać...

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolory rzeczywiście ostre, ale może lepsze to niż peerelowska szarość.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26