Na ruchliwej ulicy stoi rzeźba, którą łatwo przeoczyć. Jest to "Musikanten", wykonana w 1998 roku przez Rolando Pereza. Lubię zatrzymać się na chwilkę przy Alei Jana Pawła II 29, i na nią popatrzeć :)
Autorem płaskorzeźby "Otwarcie MDM" jest Franciszek Habdas, artysta wykonał ją w 1952 roku. Dzieło znajduje się od strony ul. Waryńskiego i upamiętnia otwarcie warszawskiej flagowej inwestycji mieszkaniowej lat 50. Lokalizacja: Śródmieście
Kamienica zbudowana w latach 1911-12 wg projektu Józefa Czerwińskiego i Władysława Heppena. Pierwszymi właścicielami byli: Chaim Braun i Janina Macierakowska. Od 1925 roku kamienica była zamieszkała przez pracowników Elektrowni Warszawskiej. Ten okazały budynek wyszedł bez szwanku z II wojny światowej. Lokalizacja: Śródmieście
Ulicę wytyczono w okresie międzywojennym. Willa pod numerem 17 należała do Jerzego Rotwanda. Pod numerami 9 i 11 mieszczą się budynki mieszkalne kolonii "Słońce", zbudowane pod koniec lat 20. wg projektu Bohdana Pniewskiego dla urzędników państwowych. Do dziś przetrwała część zabudowy z lat 30. Lokalizacja: Mokotów
ale fajna rzeźba :]
OdpowiedzUsuńpozdrawiam
Jak dotąd nigdy tego nie nie przeoczyłem.
OdpowiedzUsuńFaktycznie ciekawa :)
OdpowiedzUsuństylistykaneotpicassowska :-)
OdpowiedzUsuńo, to właśnie to :)
Usuńtrzecie "t" się tylko wcisło niepotrzebnie ;-)
UsuńKiedys na to wpadłem - dosłownie - zimą i myślałem, że jakiś złomiarz coś zgubił.
OdpowiedzUsuńPewnie chciałby to złomiarz znaleźć;)
Usuń