Sportowcy klubu WKS Gwardia wprowadzili się na stadion w
latach 1959-1960. Od jakiegoś czasu stadion niszczeje, a w 2012 roku obiekty
stadionu zostały wyłączone z użytku.
I jeszcze "Orzeł" przy Podskarbińskiej 11 o pomstę woła. Tym bardzie, że budynek (1939 rok budowy) to dzieło najwybitniejszego polskiego architekta Macieja Nowickiego.
No tak.., jedno niszczeje i umiera, drugie się rodzi. Szkoda, bo to klub i stadion z wielkimi tradycjami. Chciałoby się, aby w życiu trwało i jedno i drugie, niestety tak to tylko w .... Pozdrawiam serdecznie!
Miasto-ogród Jelonek zaprojektowano w 1932 roku na terenie rozległych sadów i cegielni. Centralną częścią założenia był plac Jana III Sobieskiego, obecnie plac Kasztelański. Na domu z numerem 9 nadal jest latarenka adresowa z dawną nazwą. Lokalizacja: Bemowo
Kamienica zbudowana w latach 1911-12 wg projektu Józefa Czerwińskiego i Władysława Heppena. Pierwszymi właścicielami byli: Chaim Braun i Janina Macierakowska. Od 1925 roku kamienica była zamieszkała przez pracowników Elektrowni Warszawskiej. Ten okazały budynek wyszedł bez szwanku z II wojny światowej. Lokalizacja: Śródmieście
Kamienica zbudowana w 1906 roku dla Witolda Massalskiego zwracała uwagę wielkomiejskim charakterem. Oficyna zachodnia połączona została z oficynami nieistniejącej kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 11. Narożny wykusz i części frontowe domu Pod Sowami zostały częściowo uszkodzone w 1944. W 2006 zabezpieczono figury sów, obecnie kamienica jest po modernizacji. Lokalizacja: Praga Północ
Los mniejszych warszawskich stadionów po '89 to temat zasługujący na monografię (Skra, Warszawianka, Sarmata, Gwardia, Olimpia...).
OdpowiedzUsuńI jeszcze "Orzeł" przy Podskarbińskiej 11 o pomstę woła. Tym bardzie, że budynek (1939 rok budowy) to dzieło najwybitniejszego polskiego architekta Macieja Nowickiego.
Usuń"najwybitniejszego polskiego architekta Macieja Nowickiego" - że co proszę?
UsuńPS. Gwardię znam tylko z koncertów, i nie są to szczególne wspomnienia (nagłośnienie i infrastruktura do de).
...znanego z jednej (!) realizacji na terenie USA (!) ;-)
UsuńPiotrze, ja tę monografię też zacząłem, od Warszawianki, w której barwach kiedyś trenowałem.
następna ma być (już od dwóch lat) S(k)ra.
Tak, pamiętam, ale co Ty trenowałeś??????????????????????????????
UsuńŻeby nie było za czarno, dodam, że KS Drukarz się trzyma, parę dni temu patrzyłem, jak chłopaki grają.
Usuń"Gwardia" słynęła ze swojej drużyny piłkarskiej bez kibiców. Na mecze w ówczesnej pierwszej lidze(obecna ex-klasa)przychodziło po kilkadziesiąt osób.
OdpowiedzUsuńW sumie lubię opuszczone obiekty - baseny już widziałem, ale żeby stadionu nijak nie wykorzystać ... widzę, że nawet wejść tam nie można ...
OdpowiedzUsuńZa HGW padło już kilka klubów Warszawy, w tym najstarszy czyli, Polonia (co prawda jeszcze żyje, ale była blisko upadłości zupełnej).
OdpowiedzUsuńTak, sam widziałem jak chodziła z reklamówką i zabierała cegły.
UsuńTo były deski.
UsuńNo już nie bądź po aptekarsku drobiazgowa :P
UsuńNo tak.., jedno niszczeje i umiera, drugie się rodzi. Szkoda, bo to klub i stadion z wielkimi tradycjami.
OdpowiedzUsuńChciałoby się, aby w życiu trwało i jedno i drugie, niestety tak to tylko w ....
Pozdrawiam serdecznie!
Byłem tam raz - na Iron Maiden. Koncert super, natomiast sam obiekt w stanie ewidentnie do rozbiórki.
OdpowiedzUsuń