Ulica Mianowskiego


Wyznaczona w 1923 roku, razem z Placem Narutowicza. Przy ulicy domy wybudowało kilka spółdzielni, przeważają budynki dwupiętrowe, niektóre z ciekawymi dodatkami. Podobnie jak na ulicy Mochnackiego można podziwiać tu piękne ogrodzenia i dużo zieleni.

Lokalizacja: Ochota
Komentarze

 1. Solidna architektura modernistyczna, i fajne, ze w takim stylu je odbudowano. Lubię patrzeć na taka architekturę i zawsze przed oczyma staje K. Makuszyński i "Szaleństwa panny Ewy" :)i jej ucieczka przez okno w ulicę właśnie modernistyczną. A do tej sceny pasuje mi trzecie zdjęcie od góry:)

  OdpowiedzUsuń
 2. modernistyczna to ona jest jak Pałac na Wodzie gotycki. ale mniejsza z tym.
  rzeczywiście, już same ogrodzenia są tam przepiękne, co dopiero całość. szkoda jeno, że podwórko między Mochna a Miano nie wygląda jak przed wojną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podwórka i ogrody były pierwsza klasa, dobrze, że chociaż na fotografiach się zachowały...

   Usuń
 3. Trafiłaś tę ulicę bez samochodów, szacun ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię te okolice, choć nic mnie z nimi nie łączy w sensie rodzinno-towarzysko-wspominkowym (to jest dość istotny czynnik przy warszawskich spacerach w moim przypadku). Ale i tamtędy lubię przetuptać raz na czas jakiś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od końca czytając - mam tak samo, przetuptać jak najbardziej i jak najczęściej. Tyle, że akurat ja tam jestem rodzinnie-towarzysko-wspominkowo złączony z tymi okolicami forewerendever.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26