Moje kochane miasto- pot,łzy i krew..tyle istnień ludzkich kosztowała obrona naszego drogiego miasta.Warszawa to moje źycie.Moi dziadkowie to Rynek Starego Miasta i Saska Kępa. Pozdrawiam serdecznie miłośników Warszawy.
Autorem płaskorzeźby "Otwarcie MDM" jest Franciszek Habdas, artysta wykonał ją w 1952 roku. Dzieło znajduje się od strony ul. Waryńskiego i upamiętnia otwarcie warszawskiej flagowej inwestycji mieszkaniowej lat 50. Lokalizacja: Śródmieście
Kamienica zbudowana w latach 1911-12 wg projektu Józefa Czerwińskiego i Władysława Heppena. Pierwszymi właścicielami byli: Chaim Braun i Janina Macierakowska. Od 1925 roku kamienica była zamieszkała przez pracowników Elektrowni Warszawskiej. Ten okazały budynek wyszedł bez szwanku z II wojny światowej. Lokalizacja: Śródmieście
Ulicę wytyczono w okresie międzywojennym. Willa pod numerem 17 należała do Jerzego Rotwanda. Pod numerami 9 i 11 mieszczą się budynki mieszkalne kolonii "Słońce", zbudowane pod koniec lat 20. wg projektu Bohdana Pniewskiego dla urzędników państwowych. Do dziś przetrwała część zabudowy z lat 30. Lokalizacja: Mokotów
makieta.
OdpowiedzUsuńkarczoch z bazaru, rączka z prosektorium.
I pewnie lew ocalony ze Lwowa.
UsuńBeznadzieja. Zburzyć, postawić studnię oligoceńską z lastryko i styropianu.
OdpowiedzUsuńMimo wszystko z otoczeniem nieźle się komponuje ...
OdpowiedzUsuń___________
Fotoamator
Bardzo fajnie się komponuje. Ci co piszą inaczej pewnie zazdroszczą, że sami takiej pod domem/blokiem nie posiadają:):)
UsuńMoje kochane miasto- pot,łzy i krew..tyle istnień ludzkich kosztowała obrona naszego drogiego miasta.Warszawa to moje źycie.Moi dziadkowie to Rynek Starego Miasta i Saska Kępa.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie miłośników Warszawy.
Pozdrawiam serdecznie:)
Usuń