Stalowa 46 - podwórko

Typowo praskie podwórko przedwojennej kamienicy. Kryje jednak kolorowe niespodzianki:) Można zajrzeć też od strony ulicy Równej.

Lokalizacja: Praga Pn.
Komentarze

 1. O ja, moja lubić te okolice, choć mieć oczy dokoła głowy. BTW, nigdy mi się tam nic nie stało, nawet małej dyskusji z lokalsami na tematy okołopiłkarskie i/lub krótkotrwałej pożyczki/zaboru mienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czarna legięda, więc czepliwa. a tym czasem, jak mówią mędrcy "nad dalekim, cichym fiordem również można dostać w mordę".

   Usuń
  2. No komentarz mój własny mi wcięło no... Mi też nigdy się nic nie stało, ale naoglądałam się bójek i nasłuchałam wyzwisk (nie w swoją stronę:)). Jak jakiś czas temu wysłałam tam przyjaciół, to z dwóch miejsc ich przegoniono z aparatem...

   Usuń
 2. Właśnie dziś albo wczoraj pierwszy - jeśli mam aktualny rejestr - budynek przy Stalowej został wpisany do rejestru zabytków (Stalowa 28/30).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio, pierwszy? Niezbadane są pobudki wpisujących..

   Usuń
 3. Byłam dziś na Stalowej, w kilku podwórkach. Ludzie, których spotkałam przyjaźnie nastawieni, nawet podali mi namiary na inne kapliczki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często też pokazują, gdzie i co woła o pomstę do nieba, myśląc, że człowiek z aparatem gdzieś może dalej to puści to i interwencja będzie... A tu człowiek z aparatem takiej mocy nie ma.

   Usuń
  2. Ale nie raz taka publikacja na blogu (zwłaszcza przy wielu odsłonach) może pomóc zwrócić uwagę na problem:)

   Usuń
 4. Jam Prazanka-choc naplywowa. Od razu polubilam te dzielnice i nigdy sie nie balam, klimat podobny, jak u mnie na Slasku, moze dlatego.

  OdpowiedzUsuń
 5. dzięki tym kolorom nie jest to takie ponure podwórko :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Steel Street lubię bardzo. Prawdziwie wielkomiejska ulica.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cóż za dzielnica - sądząc po komentarzach ;) Zawsze mnie dziwi, że takie balkony się jeszcze trzymają i można z nich korzystać ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne zdjęcia. Szkoda tej kapliczki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26