Kamienica Prażmowskich - Krakowskie Przedmieście

Zbudowana prawdopodobnie w latach 60-tych XVII wieku, kilkakrotnie zmieniała właścicieli. W XVIII wieku rodzina Leszczyńskich przebudowała ją na pałacyk w stylu rokoko wg projektu Jakuba Fontany. Podczas II wojny światowej została częściowo zniszczona, po wojnie odbudowana (według oryginalnych projektów, z zachowaniem części detali), a w 2002-2003 roku odrestaurowana.


Lokalizacja: Śródmieście
Komentarze

 1. Dopiero odkryłem funkcjonalność dodatku "lokalizacja" w Twoim blogu :) Często piszesz o miejscach, których amatorzy nawet nie zauważają, fajnie jest je odnaleźć na mapie.

  A kamienica świetna i detale bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokalizacja już od jakiegoś czasu działa;) tylko w miejscu dość niepozornym i ciężko ją zauważyć.

   Usuń
 2. Widzę że też lubisz sobie detale powydziabywać - bardzo dobrze. Lubię tę kamienicę, szkoda tylko że takie tłumy wokół :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Detale to ja zawsze, bardziej niż całość:)

   Usuń
  2. Zdaje się, że kobitki już tak mają. Zawsze jakiś detal znajdą ;)

   Usuń
  3. I fajnie, że tak "powydziabuje" - bo z ogólnej perspektywy nijak człowiek tego by na foto nie dojrzał, a detale rzecz interesująca sama w sobie :)

   Usuń
 3. piękny kontrast z niebem .. bardzo lubię tu do Ciebie zaglądać .. ciekawostką jest, że google maps nie bardzo sobie radzi z numerem 87 na Krakowskim Przedmieściu i pokazuję skręt w Miodową :^) .. chyba dla tego, że Street View jest fotografowany z samochodu może :^)
  słoneczne pozdrowienia

  https://maps.google.com/maps?q=krakowskie+przedmie%C5%9Bcie+87,+warszawa&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x471ecc6667074e95:0xdb7870c9a1f2e9c4,Krakowskie+Przedmie%C5%9Bcie+87,+00-071+Warszawa,+Poland&gl=us&ei=_4EOUoWhFoK02wX9s4GICg&ved=0CDIQ8gEwAA

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26