Ulica Radna


Ulica na Powiślu, powstała w 1768 roku i początkowo zabudowana była wyłącznie drewnianymi domami. Z powodu częstego zalewania podczas powodzi murowane kamienice stanęły tam dopiero na początku XX wieku. Po wojnie ocalały tylko 4 budynki. Obecnie jedna z ulic osiedla mieszkaniowego ‘Radna’, zaprojektowanego w 1958 roku, na niektórych kamienicach widać pozostałości zdobień, niestety dość szczątkowe.

Lokalizacja: Śródmieście
Komentarze

 1. Jak to w naszym mieście - chwalić Pana (tu wstawić swoje wyznanie) za to, że przetrwało wojnę, okupację, PRL i IV RP. Ewenement!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez chwilę myślałam, że pod Matko Bosko jest wyświetlacz z tekstem. Ile to daje możliwości, agitacji przedwyborczej... a to tylko pojemnik na doniczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie kamienice. Szkoda tych niszczejących oczywiście. No i ta figurka - warszawska specyfika. W Olsztynie jest tylko jedna taka kamienica ze świętym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyszku, akurat w tym budynku z figurką jest ośrodek duszpaszterstwa, chyba dla obcokrajowców z tego co pamiętam:) ale za to w kamienicy po drugiej stronie ulicy jest kapliczka:)

   Usuń
 4. Lubię ten budynek a teraz jest w zasadzie okazja, by go zobaczyć w całej okazałości - w porze liściastej jest to mocno utrudnione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nawet teraz ciężko przez wszechobecne gałęzie:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26