Autorem płaskorzeźby "Otwarcie MDM" jest Franciszek Habdas, artysta wykonał ją w 1952 roku. Dzieło znajduje się od strony ul. Waryńskiego i upamiętnia otwarcie warszawskiej flagowej inwestycji mieszkaniowej lat 50. Lokalizacja: Śródmieście
Kamienica zbudowana w latach 1911-12 wg projektu Józefa Czerwińskiego i Władysława Heppena. Pierwszymi właścicielami byli: Chaim Braun i Janina Macierakowska. Od 1925 roku kamienica była zamieszkała przez pracowników Elektrowni Warszawskiej. Ten okazały budynek wyszedł bez szwanku z II wojny światowej. Lokalizacja: Śródmieście
Ulicę wytyczono w okresie międzywojennym. Willa pod numerem 17 należała do Jerzego Rotwanda. Pod numerami 9 i 11 mieszczą się budynki mieszkalne kolonii "Słońce", zbudowane pod koniec lat 20. wg projektu Bohdana Pniewskiego dla urzędników państwowych. Do dziś przetrwała część zabudowy z lat 30. Lokalizacja: Mokotów
Żoliborz ma swój klimat!
OdpowiedzUsuńZawsze fajne miejscówki na szpaciren gejen.
OdpowiedzUsuńNiestety, tych domków nie robiono na takie ilości aut.
OdpowiedzUsuńno ale gdyby nie samochody, jak moglibyśmy dojechać, by napawać się urodą tej ulicy?
OdpowiedzUsuń