Park Kombatantów

Park Kombatantów został zaprojektowany przez A. Szuberta w XVIII wieku jako parkowe uzupełnienie podwarszawskiej rezydencji hrabiego Tadeusza Mostowskiego. W 1842 roku sprowadzono ogrodnika z Anglii i ukończono budowę neorenesansowego pałacyku. W okresie międzywojennym zreorganizowano park zgodnie z koncepcją miasta – ogrodu. Obecnie tereny zielone są odnowione, a w pałacyku mieści się biblioteka publiczna. Spacerując można zobaczyć kilka naprawdę ciekawych drzewiastych okazów, mój ulubiony to platan:)


Lokalizacja: Włochy

platan Włochy ogród drzewo pałacyk


Włochy ogród drzewa platan pałacyk


Warszawa Włochy ogród park pałac drzewa
Warszawa Włochy ogród drzewa platan lipa pomnik przyrody

Komentarze

 1. Zielska to ja nie teges, kostki bauma także, za to pałacyk zawsze w deseczkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu akurat zielsko jest fajne, bo stare i unikalne:)

   Usuń
 2. Głęboko podziwiam, jak Ty skaczesz po W-wie. O której dzielnicy jeszcze nie pisałaś...? Choszczówka? Płudy?... Naprawdę robi się z tego coś kompletnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skaczę, bo zależy mi na różnorodności:) a miejsc, o których nie pisałam jest mnóstwo, np. na terenie Białołęki, którą mam w planach:)

   Usuń
 3. Włochy to prawdziwa kopalnai różnych cudeniek. Oczywiście, zawsze gdy przez nie przejeżdżam, to się gdzieś spieszę i nie mam czasu focić.

  Na Białołękę weź torebkę chorobową albo litr wódki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zawsze przejeżdżając nie miałam czasu się zatrzymać. Teraz pojechałam specjalnie z aparatem, żeby spokojnie pochodzić:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26