piątek, 4 lipca 2014

Park Kombatantów

Park Kombatantów został zaprojektowany przez A. Szuberta w XVIII wieku jako parkowe uzupełnienie podwarszawskiej rezydencji hrabiego Tadeusza Mostowskiego. W 1842 roku sprowadzono ogrodnika z Anglii i ukończono budowę neorenesansowego pałacyku. W okresie międzywojennym zreorganizowano park zgodnie z koncepcją miasta – ogrodu. Obecnie tereny zielone są odnowione, a w pałacyku mieści się biblioteka publiczna. Spacerując można zobaczyć kilka naprawdę ciekawych drzewiastych okazów, mój ulubiony to platan:)


Lokalizacja: Włochy

platan Włochy ogród drzewo pałacyk


Włochy ogród drzewa platan pałacyk


Warszawa Włochy ogród park pałac drzewa
Warszawa Włochy ogród drzewa platan lipa pomnik przyrody

6 komentarzy:

 1. Zielska to ja nie teges, kostki bauma także, za to pałacyk zawsze w deseczkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu akurat zielsko jest fajne, bo stare i unikalne:)

   Usuń
 2. Głęboko podziwiam, jak Ty skaczesz po W-wie. O której dzielnicy jeszcze nie pisałaś...? Choszczówka? Płudy?... Naprawdę robi się z tego coś kompletnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skaczę, bo zależy mi na różnorodności:) a miejsc, o których nie pisałam jest mnóstwo, np. na terenie Białołęki, którą mam w planach:)

   Usuń
 3. Włochy to prawdziwa kopalnai różnych cudeniek. Oczywiście, zawsze gdy przez nie przejeżdżam, to się gdzieś spieszę i nie mam czasu focić.

  Na Białołękę weź torebkę chorobową albo litr wódki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zawsze przejeżdżając nie miałam czasu się zatrzymać. Teraz pojechałam specjalnie z aparatem, żeby spokojnie pochodzić:)

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...