Ulica Kobielska

Została wytyczona w pierwszych latach XX wieku.  W latach 1925 – 32 w pobliżu skrzyżowania z Podskarbińską powstało osiedle domów komunalnych dla bezdomnych. W 1938 roku przy Kozielskiej wybudowano kolonię czteropiętrowych budynków dla robotników. Aktualnie ulica kojarzy mi się z modelowym kontrastem budownictwa przedwojennego ze współczesnym. Na zdjęciach blokowiska pominę:)


Lokalizacja: Praga Płd


Komentarze

 1. Lubię tę ulicę, ostatnio często na niej bywam. W kawiarni na rogu Kickiego jest kącik dziecięcy, gdzie syn ma dość atrakcji na godzinę, przez którą ja mogę w spokoju skrobnąć parę komentarzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to nie znam tej kawiarni, chociaż generalnie też interesuję się lokalami z kącikami dziecięcymi:)

   Usuń
 2. Znam tę ulicę, mieszkałam krótko na Grochowie i bywałam studiując w Akademiku na Kickego. Dookoła wiele się zmieniło. To jednak solidne domy, tyle przetrwały i niezależnie od ich stanu technicznego - stoją..a reszta to już ludzie, prawda? nie wiedziałam jednak o pierwotnych założeniach dotyczących tego terenu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś napiszę więcej o osiedlu robotniczym, i porobię zdjęcia:)

   Usuń
 3. W Kicu to ja byłem u koleżeństwa w odwiedzinach, tyle że z ćwierć wieku temu, więc coś tam pamiętam, ale na pewno nie kamienice ;)
  Fajnie tam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że chociaż zapamiętałeś, że byłeś w Kicu :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26