Metro


Lubię warszawskie metro. W porównaniu z metrem w Paryżu, Rzymie czy Londynie wagony są czyste, stacje estetyczne i przestronne, a całość daje poczucie bezpieczeństwa. Decyzję o budowie jedynego do tej pory w Polsce systemu kolei podziemnej podjęto jeszcze przed II wojną światową. Jednak poważniejsze prace rozpoczęły się dopiero w latach 50-tych XX wieku, a w 2008 roku pierwsza linia metra obejmująca 21 stacji została zakończona. Czas przejazdu całego odcinka północ-południe wynosi 38 minut. Mimo że podróżując transportem publicznym wolę obserwować miasto przez szybę, to jednak metro często okazuje się niezbędne, a korzystanie z niego w Warszawie to naprawdę przyjemność. 


Komentarze

 1. Twoje zdjęcia rzeczywiście potwierdzają, że warszawskie metro jest o wiele ładniejsze od wielu innych w Europie (szczególnie w Rzymie, które ostatnio miałem okazję zobaczyć). Inna sprawa, że jest od tych innych dużo nowsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie dziwi, że obroniło się przed dewastacją -np. wagony, w których nie ma kamer. Ładne foty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat naszym stołecznym praktycznie nie jeżdżę, bo nie potrzebuję, ale porównanie mam ze wschodu i zachodu, północy i południa, więc potwierdzam - dobrze jest!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne zdjęcie wagonu w środku. Mnie się metro przejadło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Także wolę mieć widok za oknem, ale że mieszkam i pracuję niemal na trasie metra, to wiadomo że przynajmniej do pracy jadę właśnie nim. A z powrotem to już różnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że do tej jednej mizernej nitki ZTM chce upchnąć całą Warszawę i Tarchomin.

  OdpowiedzUsuń
 7. Metra są różne, to prawda, acz wole takie, gdzie można jechac przodem/tyłem do kierunku jazdy. Boczne siedzenia powodują, że ma się twarz na wysokości wiadomo czego :(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26