poniedziałek, 11 lutego 2013

Ulica Pańska

Ulica Pańska jest jednym z najlepszych przykładów kontrastowości Woli, szczególnie po zachodniej stronie, gdzie niezmieniona przedwojenna zabudowa przeplata się z nowoczesnymi apartamentowcami. Przed wojną jedna z bogatszych ulic warszawskich, z murowaną i elegancką zabudową, znana z domów publicznych. W czasach wojennych znacznie zniszczona, a w latach 50-tych XX wieku poważnie skrócona w związku z budową Pałacu Kultury i Nauki. Na Pańskiej przetrwały pojedyncze budynki, część wyremontowano, a przyszłość pozostałych jest  niepewna, czego najlepszym przykładem jest jedna z najbardziej znanych kamienic z muralem: we wtorek zrobiłam jej zdjęcie, a w piątek nagle zaczęto ją wyburzać.


Lokalizacja: Wola


4 komentarze:

 1. Ech, Pańska... to już jest tylko cień ulicy, sprowadzonej de facto do roli ulicy 'podwórkowej'. Arterią nigdy nie była, ale np. pawilony na odcinku między Jana Pawła Marchlewskiego a Żelazną tętniły życiem. Tak to wyglądało ledwie dwie dekady temu. To se ne wrati.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okazuje się, że Twoje fotografie już po kilku dniach nabierają wymiaru historycznego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Choróbcia. No niestety. Niby te kamienice ani ciekawe, ani wartościowe. Ale jak giną, to tak jakoś przykro się robi...

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam właśnie takie miejsca i taką Warszawę. Żadne tam luksusy, tylko samo życie.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...