poniedziałek, 18 lutego 2013

Ulica Miedziana


Nazwą nawiązuje do pobliskich ulic 'metalowych': Srebrnej, Żelaznej, Złotej. Została wytyczona w 1875 roku, przylegała do Placu Kazimierza, na którym w 1908 roku wybudowano hale targowe. Pod koniec lat 30-tych XX wieku cały plac otoczony jezdną z gładkiej kostki miał już porządnie utrzymaną zabudowę. Niestety podczas wojny hale zostały znacznie zniszczone i tuż po wojnie rozebrane, a na ich miejscu zbudowano Dom Słowa Polskiego. Ulica Miedziana jest mało popularna ale warto ją odwiedzić ze względu na zachowaną przedwojenną zabudowę, specyficzny klimat małych sklepików, ciekawe bramy i kapliczki z okresu okupacji.

Lokalizacja: Wola














11 komentarzy:

 1. Ale stare drzwi. Chyba też się tam wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto - można wejść na górę, zresztą wszystkie bramy tam są otwarte i można zwiedzić podwórka:)

   Usuń
 2. Prawda, i w dodatku jest (przynajmniej wydaje się być) w miarę bezpiecznie, co pewnie nie znaczy że nie można dostać po głowie, ale ogólnie rzecz biorąc, jest spokojnie. I już niedługo wszystko zniknie, więc spieszcie się oglądać, póki jeszcze stoi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja się tam zawsze czuję w miarę bezpiecznie, nawet te wszystkie towarzystwa w bramach jakoś tak sympatycznie wyglądają:)
   i przy okazji pozdrawiam pana z magla, który tak gościnnie zapraszał mnie do środka i pokazywał co jest warte fotografowania :)

   Usuń
 3. Heavy metal is the law. A Dom Słowa Polskiego to jakaś masakra.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znów mi świntuch Blogger komenta zeżarł :/.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, w spamie był:( ale już jest tak jak ma być:)

   Usuń
 5. Super blog. Pięknie ukazana architektura. Szczególnie lubię Pragę, gdzie często obywałem w dzieciństwie. :) Gratuluje. :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie. :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...