Na dziedzińcu Instytutu Głuchoniemych w październiku 2007 roku odsłonięto pomnik Wandy Tazbir, harcmistrzyni. Pomnik zaprojektowano w stylu modnej ostatnio formie ławeczki.
Ja jakoś nie mam nawyku siadania na pomnikach, nawet jak są ławeczkami. No chyba, że postac pomnikowa siedzi na prawdziwej, najprawdziwszej drewnianej ławce, to przysiądę obok czasem:)
Akurat dla dh Wandy* taka forma pomnika wydaje się stosowna. To była postać pomnikowa, ale nie cokołowa. *Pozwalam sobie na poufałość, gdyż miałem zaszczyt może ze dwa razy tak się do niej zwracać.
Miasto-ogród Jelonek zaprojektowano w 1932 roku na terenie rozległych sadów i cegielni. Centralną częścią założenia był plac Jana III Sobieskiego, obecnie plac Kasztelański. Na domu z numerem 9 nadal jest latarenka adresowa z dawną nazwą. Lokalizacja: Bemowo
Kamienica zbudowana w latach 1911-12 wg projektu Józefa Czerwińskiego i Władysława Heppena. Pierwszymi właścicielami byli: Chaim Braun i Janina Macierakowska. Od 1925 roku kamienica była zamieszkała przez pracowników Elektrowni Warszawskiej. Ten okazały budynek wyszedł bez szwanku z II wojny światowej. Lokalizacja: Śródmieście
Kariatydy, symbolizujące trzy cnoty: wiarę, nadzieję i miłość, umieszczone są na tyłach gmachu Sądu Najwyższego. Zostały wykonane z brązu przez Jerzego Juczkowicza. Plotka o przeniesieniu rzeźb z części frontowej na tyły gmachu z powodu protestów biskupa polowego WP jest nieprawdziwa. Lokalizacja: Śródmieście
I już jakiś g(o)łąbek nie wytrzymał! Co za profanacja!
OdpowiedzUsuńPomniczek niczegowaty, ławeczka tyż, choć osobiście wolę drewno pod de, niż kamyk.
Ja jakoś nie mam nawyku siadania na pomnikach, nawet jak są ławeczkami. No chyba, że postac pomnikowa siedzi na prawdziwej, najprawdziwszej drewnianej ławce, to przysiądę obok czasem:)
UsuńTe ławeczki się namnożyły, stały się banalne, niemniej na tle reszty pomników zbudowanych w III RP uważam je za najsympatyczniejsze i najlepsze.
OdpowiedzUsuńJa też je lubię, ale jak zaczyna się robić hurtowo, to wtedy trochę już mniej:)
UsuńAkurat dla dh Wandy* taka forma pomnika wydaje się stosowna. To była postać pomnikowa, ale nie cokołowa.
OdpowiedzUsuń*Pozwalam sobie na poufałość, gdyż miałem zaszczyt może ze dwa razy tak się do niej zwracać.
Zgadzam się całkowicie:)
Usuń