Ulica Mariensztat


Tuż przy ruchliwym Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście leży sobie spokojna ulica zabudowana niewysokimi kamienicami. Ulica Mariensztat wchodzi w skład pierwszego powojennego osiedla mieszkaniowego, obecnie jednego z najmniejszych w Warszawie. To miejsce dla tych, którzy chcą poczuć kameralną i nastrojową część Warszawy.

Lokalizacja: Śródmieście

Komentarze

 1. Ulica Mariensztat, podobnie jak i całe osiedle, wygląda nieco inaczej niż przed wojną. Ale moim zdaniem lepiej - przedwojenny misz-masz nie zawsze wypadał na korzyść; obok wysokich kamienic były walące się chałupki. Osiedle z późnych lat czterdziestych naprawdę ma swój urok, choć jest nie do końca wykorzystane w zakresie turystyczno-spacerowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie też wygląda lepiej. Tylko ten niewykorzystany potencjał:(

   Usuń
 2. Ładnie tam jest, lubię się Mariensztatem szwendać. Przy przekupie zbrożynowej ciężkie jest o tej porze roku światło (o ile w ogóle jest) ale obiecałem sobie późną wiosną wstać wcześnie rano i zrobić jej porządne foty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ech, ile ja się przy tej przekupce nakombinowałam:) i efekt żaden, nawet dla takiego amatora jak ja:)

   Usuń
  2. W ogóle tło jest mało fotogeniczne, trzeba ją albo od tyłu robić żeby na drugim planie była św. Anna albo z boku na tle winorośli z kamieniczki obok.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26