Plac Zbawiciela

Plac Zbawiciela jest popularnym miejscem spotkań ale, o dziwo, nie wpłynęło to negatywnie na jego klimat. Po prostu jest to miejsce gdzie nie można się nie zatrzymać. Mój ulubiony fragment  to róg Nowowiejskiej i Marszałkowskiej.


Lokalizacja: Śródmieście


Komentarze

 1. Kiedyś przy placu nie było nic, tylko parę sklepików i sklep muzyczny. Dużo mu lepiej, odkąd pootwierały się knajpy, kafejki, jestem naprawdę wdzięczna przemysłowi fonograficznemu, że podupadł ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. dlaczego miałoby to wpłynąć negatywnie? sam tam nie bywam, ale to że są tam ludzie sprawiło, że ten majstersztyk urbanistyczny zaczął żyć należycie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię to miejsce, tylko szklana nadbudówka przy Mokotowskiej 19 psuje cały imidż placu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale za to z tego rogu od Mokotowskiej 19 jest fajny widok na cały plac:)

   Usuń
 4. nie wiem czy wiesz,ale to właśnie na placu zbawiciela mieściło się jedno studio filmowe,w którym kręcili filmy na przełomie 1910-39. i co najciekawsze przetrwało wojne i istnieje do dzisiaj. znajduje się ono na poddaszu jednej kamienicy na placu zbawiciela. posiada przeszklony dach. gdy staniesz na schodach kościoła, spójrz po dachach-a znajdziesz :)
  pozdrawiam, Amatorka kina przedwojennego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a nie wiedziałam:) ale sobie własnie poczytałam o tym, ciekawa sprawa, szkoda tylko, że po wojnie nie odnowiono tej kamienicy z jej detalami wszystkimi...
   dziękuję:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Plac Kasztelański

Kamienica - Hoża 41

Kamienica Pod Sowami - Okrzei 26