Wchodzi w skład
Żoliborza Urzędniczego, jest jedną z ulic należących do kameralnego osiedla
zbudowanego wg projektu M. Kontkiewicza i A. Bojemskiego w latach 20. Zabudowa
przetrwała wojnę.
Autorem płaskorzeźby "Otwarcie MDM" jest Franciszek Habdas, artysta wykonał ją w 1952 roku. Dzieło znajduje się od strony ul. Waryńskiego i upamiętnia otwarcie warszawskiej flagowej inwestycji mieszkaniowej lat 50. Lokalizacja: Śródmieście
Kamienica zbudowana w latach 1911-12 wg projektu Józefa Czerwińskiego i Władysława Heppena. Pierwszymi właścicielami byli: Chaim Braun i Janina Macierakowska. Od 1925 roku kamienica była zamieszkała przez pracowników Elektrowni Warszawskiej. Ten okazały budynek wyszedł bez szwanku z II wojny światowej. Lokalizacja: Śródmieście
Ulicę wytyczono w okresie międzywojennym. Willa pod numerem 17 należała do Jerzego Rotwanda. Pod numerami 9 i 11 mieszczą się budynki mieszkalne kolonii "Słońce", zbudowane pod koniec lat 20. wg projektu Bohdana Pniewskiego dla urzędników państwowych. Do dziś przetrwała część zabudowy z lat 30. Lokalizacja: Mokotów
Jedna z ładniejszych ulic w Warszawie moim skromnym zdaniem, choć w okolicy są jeszcze lepsze.
OdpowiedzUsuńCała okolica ładna:)
UsuńTaka wieś, pardą - małemiasteczko - w mieście. Lubić bardzo!
OdpowiedzUsuńLubić też:)
UsuńBrzydkie, przereklamowane, prowincjonalne przedmieścia.
OdpowiedzUsuń*
fałsz w architekturze.
OdpowiedzUsuń**