Pytanie nie dotyczy postu. Czy zna Pani opuszczony dom w stylu dworkowym przy ul. Teofila Lenartowicza 1? Ciekawy obiekt, trzeba zobaczyć zanim zostanie zasłonięty przez liście na okalających go drzewach. Jola
Autorem płaskorzeźby "Otwarcie MDM" jest Franciszek Habdas, artysta wykonał ją w 1952 roku. Dzieło znajduje się od strony ul. Waryńskiego i upamiętnia otwarcie warszawskiej flagowej inwestycji mieszkaniowej lat 50. Lokalizacja: Śródmieście
Kamienica zbudowana w latach 1911-12 wg projektu Józefa Czerwińskiego i Władysława Heppena. Pierwszymi właścicielami byli: Chaim Braun i Janina Macierakowska. Od 1925 roku kamienica była zamieszkała przez pracowników Elektrowni Warszawskiej. Ten okazały budynek wyszedł bez szwanku z II wojny światowej. Lokalizacja: Śródmieście
Ulicę wytyczono w okresie międzywojennym. Willa pod numerem 17 należała do Jerzego Rotwanda. Pod numerami 9 i 11 mieszczą się budynki mieszkalne kolonii "Słońce", zbudowane pod koniec lat 20. wg projektu Bohdana Pniewskiego dla urzędników państwowych. Do dziś przetrwała część zabudowy z lat 30. Lokalizacja: Mokotów
Pytanie nie dotyczy postu. Czy zna Pani opuszczony dom w stylu dworkowym przy ul. Teofila Lenartowicza 1? Ciekawy obiekt, trzeba zobaczyć zanim zostanie zasłonięty przez liście na okalających go drzewach. Jola
OdpowiedzUsuńNie znam, ale bardzo chętnie zobaczę:) Dziękuję, postaram się tam podjechać zanim się zrobi zielono.
Usuń